KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15805276
*
nr 1580 5276
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Kinnaird, Skottska höglandet. Olja på duk, 35x57 cm, yttermått inklusive ram: 43x66 cm
Kondition: skadad duk
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 19:13:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 18:45:23
1
150 kr
20/11 19:04:30
2
300 kr
20/11 19:06:03
1
500 kr
20/11 19:06:28
3
500 kr
20/11 19:06:28
1
500 kr (Budbetjänt)
20/11 19:06:37
3
Vinnande bud
20/11 19:08:10
1
700 kr
20/11 19:08:10
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar skottska höglandet
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Oljemålning
Kondition: skadad duk
Läs om budbetjänten
nr 1580 5276
Oljemålning
Oidentifierad konstnär. Signerad Kinnaird, Skottska höglandet. Olja på duk, 35x57 cm, yttermått inklusive ram: 43x66 cm
Kondition: skadad duk
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 18:45:23 | 1 | 150 kr |
20/11 19:04:30 | 2 | 300 kr |
20/11 19:06:03 | 1 | 500 kr |
20/11 19:06:28 | 3 | 500 kr |
20/11 19:06:28 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/11 19:06:37 | 3 | Vinnande bud |
20/11 19:08:10 | 1 | 700 kr |
20/11 19:08:10 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar skottska höglandet
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23